


Popierius

Kartonas
I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It’s easy. Just click “Edit Text” or double click me and you can start adding your own content and make changes to the font. I’m a great place for you to tell a story and let your users know a little more about you.
Antrinės žaliavos...
Gofruoto kartono atsiradimo būtinybė, buvo ne tik sukurti paprastą pakavimo medžiagą, bet sukurti medžiagą, kuri užtikrintų apsaugą prekei nuo mechaninio poveikio.
Nepaisant didelių pokyčių, modernių šiuolaikiškų mašinų, gaminamas gofruotas kartonas, nedaug kuo skiriasi nuo pirmo išleisto kartono lapo. Būtent dėl paprastos konstrukcijos gofruotas kartonas išlieka patrauklia šiuolaikine pakavimo medžiaga, iš kurios galima sukurti bet kokios konfigūracijos, stiprumo ir apdailos pakuotę. Dar daugiau, gofruotas kartonas yra vienas iš labiausiai ekologiškų, aplinką tausojančių, pakavimo medžiagų.
Popierius – plona, plokščia medžiaga, gaminama presuojant pluoštą. Paprastai naudojamas natūralus pluoštas celiuliozės pagrindu, dažniausiai gaminamas iš medienos masės (dažniausiai minkštos medienos, pavyzdžiui, kanadinės eglės). Kartais naudojamas medvilnės, lino ar kanapių pluoštas.
PET (polietilentereftalatas) yra skaidrus, mechaniškai atsparus ir lengvas plastikas, priklausantis poliesterių šeimai. Septintojo dešimtmečio viduryje PET buvo pradėtas naudoti pakuotės gamyboje. Pirmiausia jis buvo įvestas į fotografijos juostelių, vaizdo kasečių, fotoplokštelių rentgeno nuotraukoms bei pakuočių gamybą. Aštuntojo dešimtmečio pradžioje buvo sukurtas butelių gamybos metodas – formavimas dviašės orientacijos ir pūtimo būdu. Pirmoje aštuntojo dešimtmečio pusėje butelių formavimo pūtimo būdu technologija tapo komercinė.
Tiek gamtoje, tiek mieste galima aptikti didelius stiklo butelių ar jų duženų kiekius. Tokios atliekos ypač pavojingos žmonėms ir gyvūnams, kurie lengvai gali susižaloti. Be kita ko, stiklas gamtoje suyra tik per 900 m. Todėl nepaprastai svarbu tinkamai pasirūpinti tolimesniu nebereikalingų stiklo pakuočių ir gaminių likimu.

PET pakuotė

Stiklas

"Tetra pak" pakuotė
Turbūt kiekvieną dieną perkame tetrapakuose pieną, sultis. Jis yra gana sudėtingas - sudarytas iš popieriaus, plastiko ir aliuminio sluoksnių. Plastikas saugo nuo drėgmės, aliuminis - nuo šviesos. Šie sluoksniai labai ploni, mechaniškai sunku atskirti. Tetrapakuose yra vertingų medžiagų, kaip aliuminis. Galima juos susmulkint ir gaminti visai neblogas medžiagas statyboje, bet kiekvienas komponentas atskirai yra žymiai vertingesnis. San Paule vienas inžinierius sugalvojo, kaip atskirti šiuos komponentus. Susmulkinti tetrapakai sumetami i bunkerį, kur lazerio pagalba sukuriama aukšta temperatūra - susidaro plazma, kurioje sudega tik popierius, tuo tarpu aliuminis ir plastikas išsilydo ir atsiskiria - plastikas išplaukia paviršiun, kaip parafinas, o aliuminis irgi gaunasi labai švarus. Kol kas pasaulyje yra tik viena tokia gamykla.
Kur sutinkamas polietilenas žmogaus gyvenime? Daugelis nė nemirktelėję išvardins - įpakavimo maišeliai, plastikiniai buteliai, maišai, kibirai ir daugelis kitų daiktų. Tačiau kiek jų yra iš viso, vargu ar net įsivaizduojame.

Plėvelė